WIDEX REAL

Nová séria načúvacích prístrojov REAL otvára dokonalý svet zvuku. REAL prístroje sú skvelou voľbou pre tých, ktorí oceňujú vysokú kvalitu zvuku a jednoduché ovládanie. Séria REAL je naozaj unikátnou kombináciou modernej ISP technológie vyvinutej spoločnosťou Widex, kvality zvuku, komfortu pri každodennom používaní a bezkonkurenčnej cenovej dostupnosti.

REAL - zameraný na reálne zvuky života

Veľmi prirodzený zvuk načúvacích prístrojov Widex REAL zabezpečuje  Kompresný systém EDRC (Extended Dynamic Range Compression), Lokátor, Systém potláčania hluku a zvýrazňovania reči a Manažér spätnej väzby. Prístroje je možné nastaviť pre rôzne typy a stupne straty sluchu. Načúvacie prístroje REAL sú ponúkané v širokej škále modelov  s diskrétnym a moderným dizajnom. Opustite sveta ticha a žite svoj život naplno.

ISP platforma

Integrované spracovanie signálu – (Integrated Signal Processing™ - ISP) je unikátna stratégia spracovania signálu vyvinutá spoločnosťou Widex. Na rozdiel od obvyklých metód spracovania signálu, v prípade ISP všetky systémy neustále spolupracujú na zaistení optimálnej činnosti prístroja. Jadrom Integrovaného spracovania signálu je Dynamický Integrátor, ktorý koordinuje všetky procesy v prístroji pre ich optimálnu spoluprácu a zabezpečuje zdieľanie informácií medzi procesmi. Znamená to, že všetky procesy sú neustále synchronizované v súlade so zmenami akustického prostredia a s požiadavkami používateľa. Tým sa zabezpečí optimálny výkon v každom okamžiku – dokonca aj v hlučnom prostredí.

Redukcia šumu a hluku prostredia

Automatický systém riadenia mikrofónov a systém redukcie šumu neustále analyzujú zvuky v okolí a dokážu oddeliť reč od nežiaduceho hluku. Tento systém potláča hluk až o 14 dB, čo vedie k významnému zvýrazneniu reči a zvýšeniu zrozumiteľnosti a celkového pohodlia pri počúvaní zvukov.

Eliminácia spätnej väzby

Systém pre potlačenie spätnej väzby monitoruje zmeny zvukov v okolitom prostredí, ktoré by mohli spôsobiť nežiaduce pískanie prístroja. Výsledkom je, že nepríjemný zvuk zo vznikajúcej spätnej väzby je odstránený bez znižovania zosilnenia prístroja.

EcoTech II

Inovatívny systém EcoTech II optimalizuje spotrebu energie. Prúd z batérie je dodávaný len do práve aktívnych elektronických systémov v prístroji.

Kompresia s rozšíreným dynamickým rozsahom - EDRC 

Kompresný systém prístrojov REAL zaisťuje, aby i slabé zvuky boli počuteľné, aby reč bola zrozumiteľná a silné zvuky zostali príjemné (napr. hlučná spoločnosť, okolo idúci automobil a pod.).

Lokátor

REAL ako jediný načúvací prístroj v tejto cenovej kategórií používa automatický adaptívny smerový systém mikrofónov - tzv. Lokátor. Znamená to, že prostredie v ktorom sa nachádzate je neustále analyzované a Lokátor automaticky nastavuje smerové charakteristiky mikrofónov tak, aby zaistil najlepšiu zrozumiteľnosť reči. Príjemné počutie v každom zvukovom prostredí.

Sensogram

Widex REAL je navrhnutý tak, aby ste jeho výhody mohli využiť ihneď po nastavení. Sensogram - unikátne meranie sluchu priamo načúvacím prístrojom (audiogram "in situ") umožňuje nastaviť prístroje REAL rýchlo a celkom presne. Môžete si okamžite vychutnať kvalitný zvuk a novú energiu, ktorá vám umožní sa znova zapojiť do každodenného života.

Programy

Pri nastavení prístroja REAL je možné okrem hlavného programu MASTER aktivovať i niekoľko špeciálnych programov (okrem modelu CIC). Tieto programy sú optimalizované a prednastavených na počúvanie v rôznych situáciách, napr. program ACC - vhodný pre privykanie si na nový načúvací prístroj, TV - program na počúvanie zvuku z televízie alebo rádia, HUDBA - program určený na počúvanie hudby. Aktivovať je možné i programy T a MT na počúvanie cez indukčnú slučku.


Modely načúvacích prístrojov REAL

REAL RE-m

diskrétny miniatúrny závesný prístroj (micro-BTE)

 • prevedenie s OpenFit koncovkou - s otvoreným zvukovodom
 • aj klasické prevedenie s individuálnou ušnou koncovkou
 • vhodný pre mierne až stredne ťažké poruchy sluchu
 • zosilnenie 65 - 75 dB
 • programy: 1 - 5 podľa nastavenia
 • batéria typ 10

kód ŠÚKL: N 85270

REAL RE-9

malý závesný prístroj (mini-BTE)

 • s klasickou individuálnou ušnou koncovkou
 • s OpenFit koncovkou - prevedenie s otvoreným zvukovodom
 • vhodný pre stredne ťažké poruchy sluchu
 • zosilnenie 80 - 85 dB
 • programy: 1 - 5 podľa nastavenia
 • batéria typ 13

kód ŠÚKL: N 85268

 

REAL RE-19

výkonný závesný prístroj (BTE)

 • s klasickou individuálnou ušnou koncovkou
 • vhodný pre ťažké a veľmi ťažké poruchy sluchu
 • zosilnenie 95 - 100 dB
 • programy: 1 - 5 podľa nastavenia
 • batéria typ 13

kód ŠÚKL: N 85269

 


Kontakt

WIDEX - SLOVTON Slovakia s.r.o.

Revolučná 19
Bratislava
821 04tel: 02/4329 4562
tel: 02/4342 5992

mobil: 0944/418 819
sms: 0911/336 766